Program

Program festivalu:
Meditime
Paralive
Kick.
Ereley
Shoe Cut
Tajfun
Dirty Way
Cocotte Minute
Hand Grenade
Krucipüsk

O kapelách:

Krucipüsk

Česká hudební skupina. Skupina hraje metal, thrash metal a hardcore.
Aktuální složení Tomáš Hajíček, Matěj Čejchan, Josef Křeček a Tomáš Hájíček ml.
V roce 2014 byl do beatové síně slávy jako osobnost uveden Tomáš Hajíček.
Letos byla uvedena do síně slávy celá skupina Krucipüsk.

www.krucipusk.cz

Cocotte Minute

Již od první desky patří CM na špičku české crossoverové scény. Kapela vyniká svým nezaměnitelným syrovým soundem a neobvyklým charismatickým hlasem zpěváka Zellera, který navíc neváhá svými texty obsáhnout témata, do kterých se většina textařů v české kotlině bojí pouštět.
V roce 2004 vydala kapela své debutové album Czeko, které je považováno za jedno z nejúspěšnějších alb tvrdšího žánru v historii české populární hudby. Následovaly neméně kvalitní a uznávané počiny Proti Sobě/2006/, Sado Disco vol.1/2010/ a Sado Disco vol.2/2012/
Za zlom ve tvorbě je pak považováno živé videoalbum !Rituál, Kmen a Srdce a Kmen!, které spatřilo světlo světa v létě roku 2015 a následovalo po dvouleté pauze v činnosti kapely.

www.cocotteminute.org

Hand Grenade

Hand Grenade měli první oficiální vystoupení v sestavě kytara, kytara, basa a bicí v květnu 2008.
V červenci roku 2009 nahráli první demo CD.
Na jaře roku 2014 absolvovali 2 měsíce trvající turné jako support kapely Harlej.
V dubnu 2015 kapela v Bratislavě nahrála v pořadí druhé cd Na vlnách. HAND GRENADE IN HEART!

www.handgrenade.cz

Dirty Way

Psal se rok 2007 a Pája Nešpor, jeho bratr Wicky a Fanda Abraham založili společně, s dnes již nehrajícími členy, kapelu DIRTY WAY.
Kluci vystupovali převážně s převzatou tvorbou, ovšem po výměně bubeníka, v roce 2009, už hráli pouze svoje písničky. Měli za sebou 2 demáče, a tak o rok později vydali desku "Naše generace".
Velkým úspěchem bylo 2. místo v anketě videoklipů "Výtah", na TV Óčko, kde se velmi dobře uchytila skladba "Hudba pro všechny".
Po třech letech od první desky vydává skupina CD "Realita" a zatím poslední oficiální plackou je EP "Počítej do nekonečna" z roku 2015. ...
Momentálně za sebou mají Dirty Way personální bouři, jelikož se za poslední rok vystřídali v kapele hned 2 členové. Zakládající trojice ovšem zůstává. V současné době skupina pracuje na třetí oficiální desce.

www.dirtyway.cz

Tajfun

Kapelu v září roku 2007 založili Johnny Havelka, Tomáš Beran a Víťa Kováč s touhou hrát rockovou muziku s vlastními texty.
Vystupuje na vlastních koncertech, obecních a městských slavnostech, hudebních festivalech. Nebrání se ani rockovým zábavám a firemním akcím.
V minulosti hrála například před kapelami a interprety jako jsou Horkýže Slíže, Blue Effect, Kamil Střihavka, Support Lesbiens, Škwor, Harlej, Petr Kolář, Turbo, Miloš Dodo Doležal apod.

www.tajfunrock.cz

Shoe Cut

Skupina SHOE CUT je trio ve složení: bicí, basa, kytara - zpěv. Občas zazní i příčná flétna.
Zařazení do stylu je problém, hoši si pohrávají s jazzem, funky, reggae, hip hopem i dalšími styly, ale žádný z těchto stylů neovládají dokonale, tak by bylo poctivé napsat, že prostě zpívají písničky. To ale ve výběru stylů chybí. Všechny skupiny dnes hrají všemožně kombinované styly, střídají operu a hard core, ale písníčka se nějak vytratila. Přitom píseň a melodie jsou nesmrtelné. Kluci jsou prostě posedlí rytmem, melodií i harmonií a nic z toho nesmí v písni chybět. Mládenci zkouší v Ležničce, což je velkoměsto mezi loukami a lesy, kde žijí tři stálí obyvatelé. Pak tam žijí také daňci, jeleni a telátka. Jsou to prostě romantici

www.shoecut.cz

Ereley

Kapela ERELEY vznikla v roce 2014.
ERELEY, vědomi si nezbytného českého škatulkování, nazývají svůj styl jako "heavy joy music" ( i v tomto označení symbolicky vzdávají hold zaniklé Ebole Joy) a nijak neřeší zda je to rock, pop, či metal. Pokud použijeme zaběhnuté škatulky, pak Ereley se nejspíše pohybují ve vodách progresivního metalu.

www.ereley.cz

©2018 Rockfest Vintířov - Libor Češka - Obec Vintířov